sâmbătă, 28 iulie 2012

Astra Ploiesti 3 - 4 FC Steaua Bucuresti !

Astra a pierdut primul meci din acest sezon al Ligii I, disputat pe teren propriu, la capătul unei partide cu o desfășurare halucinantă!

Enache a deschis scorul pentru gazde, in min. 12, cu un sut la coltul lung. 7 minute mai târziu, Martinovici a centrat in careu si Tanase a egalat din voleu. În minutul 22, Martinovici a dus Steaua în avantaj, cu o lovitura de cap, din centrarea din corner a lui Bourceanu. În minutul 38, Enache a restabilit egalitatea.

Imediat după pauză, același Enache a avut o actiune in banda dreapta, a centrat bine in fata portii si Morais a inscrie cu latul, pentru 3-2. Rusescu a avut o actiune personala si l-a invins pe Lung cu un sut plasat din 12 metri, pentru 3-3. Rocha a stabilit scorul final, 4-3 pentru Steaua, în minutul 67. [..Citeste continuarea]